מתקן ריח

בישום למשרד

מתקן ריח הוא אחד הפריטים השימושיים ביותר שתוכלו להחזיק בהם – הן בחלל כמו הבית, והן במקומות עבודה, חנויות ועוד. לפניכם כל מה שצריך לדעת על מתקן ריח: מה זה בדיוק, כיצד זה עובד ומדוע כולנו זקוקים לפתרון הנהדר הזה לבישום חללים.

מהו מתקן ריח?

מתקן ריח הוא מכשיר חשמלי או אביזר, שמטרתו לבשם את חלל החדר שבו הוא מותקן. לרוב, כאשר מדברים על מתקן ריח, מתייחסים למפיצי ריח – רגילים או חשמליים. מפיצי ריח פועלים כך שהם משחררים כמות מדודה של בישום לחלל החדר, וכך לא רק מסייעים בבישום החדר, אלא גם בנטרול ריחות לא נעימים שעשויים להתעורר בו, לכל אורך היום.

כיצד מתקני ריח עובדים?

כאמור, כיום ישנם מגוון של סוגי מתקני ריח, כאשר כל אחד מהם מתבסס על אופן פעולה שונה. עם זאת, ניתן לומר כי מתקני הריח הנפוצים ביותר כיום הם מפיצי ריח חשמליים. מדובר במכשירים חשמליים חכמים, אשר פועלים על בסיס סוללות וספריי בישום ייעודי, המותאם למכשיר. המכשיר משחרר "לחיצה" מתוך ספריי הבישום הזה לחלל החדר, בפרקי זמן קבועים ולפי העדפת המשתמש. באופן זה, מפיץ הריח למעשה שומר על חלל החדר מבושם בכל שעות היממה, מבלי שהמשתמש יידרש לבצע פעולה כלשהי על מנת לבשם את החדר. מסיבה זו, מכשירים אלה נפוצים ומבוקשים במיוחד בבתי עסק, ובכלל זה חנויות, משרדים ועוד.

מדוע אנו זקוקים למתקן ריח כלשהו בבית או בעסק?

חללים סגורים מתאפיינים בסירקולציה מועטה יותר של אוויר, עניין אשר מטבע הדברים גורם להצטברות של ריחות בחלל החדר – ובייחוד כאשר הוא מתאפיין בתנועה ערה של אנשים. ריח רע עשוי להשפיע עלינו מאוד, הן פיזית והן נפשית, שכן ריח כזה מאותת לגוף שלנו שמשהו אינו כשורה ושיש סכנה כלשהי שעלינו להישמר מפניה. ההשפעה של הריח הרע עשויה להתבטא באופן קל – בתופעות כמו חוסר סבלנות וחוסר ריכוז, או לחילופין, להתבטא באופן קשה – בתופעות כמו בחילות, כאבי ראש ואף הקאות ומיגרנות בקרב הרגישים לכך. מסיבה זו, חשוב לדאוג לבישום חללים בכל חלל שאנו נמצאים בו לזמן ממושך.